Ninamehed

Režissöör: Rene Vilbre

Raivo SuvisteProdutsent: Raivo Suviste

Produtsent on filmigrupi rahakott. tema teab, palju film maksab ja palju tohib võteteks kulutada. Produtsent toidab ja katab filmigruppi. Paneb nad ööseks õigesse kohta magama ja hoolitseb, et film õigel ajal valmis saaks ja kinno jõuaks.

Helen ValknaRežissööri assistent: Helen Valkna

Režisööri assistent on inimene, kes hoolitseb, et režissöör oleks õigel ajal õiges kohas, et tal oleks olemas õiged ja kõige paremad näitlejad, kellega filmi teha. Režisööri assistent on režissöörile justkui turvamees, kes kaitseb teda filmivõtete ajal välisilma mõjude eest ja hoiab režissööri võtete ajal ainult filmitegemise maailmas.

Stenarist: Mihkel Ulmanulman

Telesarja „Väikelinna detektiivid“ idee sündis mul „Kättemaksukontorit“ kirjutades. Märkasin, et algselt täiskasvanutele mõeldud musta huumoriga krimisari on kogunud populaarsust eriti noorema vaataja seas. Kuna “Kättemaksukontor” pole mõeldud nii väikesele vaatajatele, siis tulin ideele luua detektiivifilm, mis oleks konkreetselt lastele suunatud ja milles kuritegude lahendajad ehk detektiivid oleksid lapsed.

Soovisin paigutada tegevuse väikelinnaatmosfääri – umbes samasugusesse nagu Astrid Lindgreni meisterdetektiiv Blomkvisti lugudes. Haapsalu sobis selleks oivaliselt, kuna tegu on õdusa, vanade aegade hõngulise ja väga filmigeenilise väikelinnaga. Muide, Haapsalust on pärit ka Astrid Lindgreni Blomkvisti lugude illustraator Ilon Wikland. Lisaks kõigele pole Haapsalus eriti palju filme ja sarju tehtud, mis annab loodetavasti pildiliselt värskust.

Niisiis kirjutasin esialgu valmis mängufilmistsenaariumi, aga pärast seda, kui lugu võitis ETV2 korraldatud lastesarja konkursi, valmis mängufilmistsenaariumist 6-osaline telesari, mis filmiti üles möödunud suvel.

Tegevprodutsent: Jüri Jaanus

Tegevprodutsent on vaat veel tähtsamgi kui lihtsalt produtsent, sest tema teeb reaalselt ära kõik need tööd, mida produtsent teha ei jõua, et kogu film ikka õigeks ajaks ja rõõmsalt tehtud saaks.