Ilutegijad

Kostüümikunstnik: Anu Lensment

Maarja JärvsooGrimmikunstnik: Maarja Järvsoo

Grimmikunstnik – grimeerijal on huvitav töö. Tema oskab näitlejaid oma värvidega vanemaks ja nooremaks, surnuks või elavaks grimmeerida. Tal on kotis alati natuke kunstverd juhuks, kui keegi näitlejatest peaks mängult haavata saama või kukkuma.

Eva-Maria GramakovskiKunstnik: Eva-Maria Gramakovski

Rezhissööril on võtteplatsil kaks kõige tähtsamat abilist. üks on operaator ja teine kunstnik. Kunstnik on rezhissööri parem käsi. Kunstnik teeb rezhissööri mõtte nähtavaks. Kui on vaja ehitada kindlus, kunstnik ehitab, kui on vaja leiutada ajamasin, kunstnik leiutab! Kunstnik teeb teoks kõige võimatumad mõtted, mida võttel vaja läheb!

Kunstniku kommentaar:

Seda filmi oli väga põnev teha. See koosnes kahest erinevast maailmast: kõigepealt päikseline ja värviline Haapsalu tänapäeval ja siis sünge ja õõvastav Piiskopilinnus keskajal.

Tänapäeva Haapsalus oli kõik justkui olemas: meri, päike, kohvikud. Tuli vaid lisada veidike salapära ja põnevust lastele. Keskajaga olid aga lood keerulisemad. Tuli uurida munkade-alkeemikute elu, uskumusi ja püüda tabada nende maagilist maailmapilti. Mõtlesin ennast keskaega ja püüdsin asju sättida ning ruumi organiseerida esemetest, mis tollel ajal kasutuses olid.

Lisades maagiat ja müstilisust kulla valemitega ürikutel, pealuude ja kuivatatud ravimtaimedega.

Ja kui maailm ehk võttepaik oli loodud, näitlejad jalutasid kostüümides, tõrvikud põlesid ja katseklaasidest tuli auru,  siis oligi tunne, et oled rännanud läbi ajamasina 500 aastat tagasi.